breaking news

Bodrum’da bu yaz bizi neler bekliyor?

Haziran 4th, 2018 | by YazKış Muğla
Bodrum’da bu yaz bizi neler bekliyor?
BODRUM
0

ONUR BAŞTÜRK

Sezon açıldıktan sonra da -yine klasik- “Sezon çok kısa” muhabbeti yapılacak ve kaşla göz arasında eylül gelecek.

O yüzden bu “sezon” geyiği Bodrum’da hiçbir zaman bitmez…

Peki şu anda olup bitenler ne?

Söyleyeyim:

 En erken açılış yapan Martinez oldu. Bella Sombra Oteli’nin içine konuşlanan mekan yazlık Bodrum menüsüyle iddialı. O menüden Portekiz stili ahtapot salatası bin tavsiye.

 Hazine de erken açılış yapanlardan. Yalıkavak’taki mekanda cumartesi gecesi Bengü Beker vardı. Bir ara sahneye mekanda bulunan Deniz Seki de çıktı.

Unutmadan, Deniz Seki’nin de sahne alacağı People bu hafta açılıyor.

 Şef Yoldaş Sönmez, Yalıçiftlik’teki restoranı Ent’i Bitez’deki Savra Oteli’nin bahçesine taşımış.

Bir kere buranın bahçesi harika. Çok doğru bir seçim olmuş. Ama Ent’in fiyatları insanlara ürkütücü gelebilir. Mesela dana kaburga tandır inanılmaz lezzetliydi ama fiyatı 110 lira. Zaten ana yemeklerin hepsi 100 liradan aşağı değil. Yoldaş Sönmez durumun farkında. “Yemeklerin maliyeti çok yüksek” diyor. Haklıdır da.

Ama müşteri işin o kısmını düşünmez.

“Lezzetli ama çok pahalı” der. Günün sonunda aklında sadece fiyat kalır yani.

 Herkesin Bodrum’u kendine. Bodrum içinde bin tane Bodrum yaşanıyor aslında. Misal: Gümüşlük’tekiler ayrı bir dünyada takılıyor. Türkbükü’ndekiler apayrı. Ve genelde kimse kendi dünyasından dışarı çıkmıyor.

◊ Uber tartışmasının yeniden alevlendiği dakikalarda Bodrum’u bir uçtan diğer uca gezerken sık sık Uber kullandım. Ve Uber şoföründen şu bilgiyi öğrendim: Bodrum’da 150 tane Uber aracı varmış.

 Gözlerden uzak deniz keyfi yapmak isteyenlerin en gözde noktası Il Riccio’nun plajı. Her gittiğimde orada mutlaka bir ünlü ya da iş insanına rastlıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir