breaking news

‘Bodrum’u çok seviyorum’

Eylül 3rd, 2017 | by YazKış Muğla
‘Bodrum’u çok seviyorum’
BODRUM
0

CENGİZ SEMERCİOĞLU

Halit Kıvanç, Türk televizyon dünyası, eğlence hayatı ve basın sektörünün yaşayan en büyük duayeni… Bugün 92 yaşında. 40 yıldır yazlarını geçirdiği Bodrum’da bayram ziyaretine gittim ustaya.

Yazları genellikle Bodrum’da mısınız?
– Yaşı benden küçük bir arkadaşım Bodrum’da inşaat yapıyordu. “Sana da oradan ev vereceğiz” dedi. “Deli misin!” filan dedim. Sonra hanımla beraber geldik, tatil yaptık burada. Denizi filan hoşumuza gitti. Bu söylediğim 30-40 sene önce oldu. Ardından Bodrum’a gelmeye başladık. Sonra da arkadaşımın yaptığı inşattan ev aldım. Bu ev beni çok canlandırdı. Yazları koşup gelirim. Günün büyük bölümünde balkonda olurum, karşımdaki denizi seyrederim. Milyar kilometre geliyor deniz bana. Denizi seyretmek beni çok dinlendiriyor.

* Peki sizce Bodrum değişmedi mi?
– Değişti de ben o değişikliği çok iyi bilen bir adam değilim. Burada bir şenlik yapıldı. Şenliğin açılışını ben sundum. Başka etkinliklerde de sunuculuk yaptım. Eskiden arada Bodrum merkeze giderdik. Ama artık gitmiyoruz.

* Her sene geliyorsunuz buraya değil mi?
– Evet. Bu sene 3 aydan fazla oldu geleli. Genelde en az 2 ay kalırız. Bodrum gerçekten çok güzel bir yer. Doğa güzelliği muhteşem. Çok seviyorum Bodrum’u.

KUTUPLARDA 
CEKETLE GEZDİK

* Dünyayı dolaşmış biri olarak Bodrum için bambaşka diyorsunuz…
– Benim gittiğim birçok yere kimse gitmedi. Ben Birleşmiş Milletler’in uçağıyla 10 gün dünya turu yaptım. O zamanki başbakanımız programı dolayısıyla gidemedi. Onun yerine uçağa ben dahil oldum. Kutup noktasına da gittik. Kutuplarda hava -5 dereceydi ama rüzgar yoktu. Montu çıkarıp fotoğraf çektirmiştik. Ceketle gezdik resmen. Bodrum dünyaya birçok yere fark atar dedim. Yörenin insanı, insanlara turistik olarak da sevdirmiş Bodrum’u. O yüzden burada farklı bir durum var. Ama şimdi Türkiye’de birden fazla Bodrum oldu.

* “Bodrum keyfi” denmesine karşı çıkıyorsunuz. Neden?

– Bu deyime karşıyım. Çünkü turistik olan bütün yerler aynı keyfi verir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir