breaking news

Datça’da Badem Çiçeği Festivali’ne bekleniyorsunuz

Ocak 25th, 2018 | by YazKış Muğla
Datça’da Badem Çiçeği Festivali’ne bekleniyorsunuz
DATÇA
0

Datça’da bu yıl ilk kez düzenlenecek Badem Çiçeği Festivali, birbirinden renkli programıyla konuklarını ağırlamaya hazırlanıyor.

YazKış Muğla da sosyal medya hesaplarından bu festivali size an be an yaşatacak.

Datça, bu yıl ilk kez düzenlenecek Badem Çiçeği Festivali’ne ev sahipliği yapacak. Datça Belediyesi ile Muğla Ticaret ve Sanayi Odası’nın desteği ve yerli halkın emeğiyle 16-18 Şubat arasında 3 gün süreyle gerçekleştirilecek festival, Datça’yı gönüllerince gezmek, doğayla bütünleşmek ve yöreye has lezzetleri tatmak isteyenlere fırsat yaratacak.

Festival coşkusu tüm yarımadaya yayılarak farklı bölgelerde kurulacak panayır alanlarında, badem ürünleri satışından yöresel yemeklere, doğal üretim workshop’larından Datça’da üretilen el işi takı ve hediyelik ürünlere, yöreye has dans gösterilerinden müzik dinletilerine pek çok etkinlik düzenlenecek. Ayrıca ziyaretçilerin tercihlerine göre katılabilecekleri badem çiçeği fotoğraf turu, doğa yürüyüşü, Knidos ve Eski Datça gezileri, şarap tadımı, fotoğraf yarışması gibi etkinlikler de festival programı arasında yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir