breaking news

Festivale tüm Marmaris davetli

Eylül 29th, 2017 | by YazKış Muğla
Festivale tüm Marmaris davetli
MARMARİS
0

Marmaris’te gelecek hafta sonu 5-8 Ekim tarihleri arasında “3. Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali” düzenlenecek.

Festivalin Direktörü Şeref Öztürk, Siteler Mahallesi’ndeki bir oteldede düzenlenen toplantıda, festivale uluslararası düzeyde ciddi katılımın olacağını söyledi.

Amerika, Avrupa, Afrika, Asya ve Avustralya kıtalarından 20 ülkeden filmlerin festivalde olacağını anlatan Öztürk, her yıl sinema emekçilerine “Yaşam Boyu Onur Ödülü’ verdiklerini, bu yıl da onur konuğu olarak Perran Kutman’ı davet ettiklerini belirtti.

Öztürk, bu yıl ilk defa ödül töreninin halka açık düzenleneceğini ifade ederek, “Ödül heykelciği olarak bu yıl ilk kez heykeltraş Erdoğan Nur tarafından tasarlanan, Marmaris’te yaşamış şifa ve güzellik tanrıçasının ismi olan “Hemithea”, Marmaris İnci Ödülü adı altında verilecek. Festival kapsamında kortej yürüyüşü yerine motosikletlerle kortej geçişi yapılacak. Söyleşi ve paneller olacak.” diye konuştu.

Festivalin ana jürisi Nebil Özgentürk, Füsun Demirel, Sevinç Erbulak, Alper Turgut ve Ali Otyam’dan oluşuyor.

Filmlerin izlenebileceği yerler: 

Marmaris Sinemalarında 4 salon, Armutalan Kültür Merkezi, Marmaris Kültür Sanat Evi, İçmeler Bilim Parkı Salonu, Esnaf Sanatkarlar Odası Konferans Salonu, akşamları Netsel Marina AVM ve Marmaris Belediyesi önündeki halk plajı

Muğla’nın Marmaris ilçesinde “3. Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali” düzenlenecek. Ödül heykelciği olarak bu yıl ilk kez heykeltraş Erdoğan Nur tarafından tasarlanan, Marmaris’te yaşamış şifa ve güzellik tanrıçasının ismi olan “Hemithea”, Marmaris İnci Ödülü adı altında verilecek. ( Sabri Kesen – Anadolu Ajansı )

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir