breaking news

Fethiye’de mutlaka görmeniz gereken 10 yer

Ağustos 4th, 2017 | by YazKış Muğla
Fethiye’de mutlaka görmeniz gereken 10 yer
FETHİYE
0

Artık @yenitrendfethiye

Son yıllarda turizm çeşitliliğini de artıran Fethiye, doğal güzellikleri, muhteşem koyları, tarihi yolları ve her spor dalına uygun coğrafyasıyla öne çıkıyor.

YazKış Muğla olarak Fethiye’ye geldiğinizde görmeden ayrılmamanız gereken 10 yeri seçtik.

ÖLÜDENİZ

Ölüdeniz

Yıllarca Türkiye’nin dünyadaki reklam yüzü oldu. Denizi hala güzel, hala kendine hayran bıraktırıyor.

BABADAĞ

Sadece Türkiye’de değil dünyada da çok meşhur. Dünyanın en iyi yamaç paraşütü alanlarından Babadağ’ı özellikle yamaç paraşütü yapmak için görmelisiniz. Buraya kadar gelmişken korkunuzu bir kenara bırakın ve binlerce kişi gibi siz de kendinizi muhteşem manzaraya bırakın.

GÖCEK 


Dünya jetsosyetesinin yatlarının merkezi. Şahane adaları, yeşili, mavisi muhteşem deniziyle milyon dolarlık yatların uğrak noktası. Fakat onlardan daha fazla tur teknesi var. Siz de mutlaka buraya kadar gelmişken Göcek’ten tura çıkın.

KELEBEKLER VADİSİ

Adı da güzel kendi de. Onlarca kelebek çeşidini barındırmasıyla bilinen Kelebekler Vadisi artık dünyaca meşhur bir kamp yeri. Geceleri ise sessizlikte gökyüzü buradan bir başka görünüyor.

KABAK KOYU

Kelebekler Vadisi kadar meşhur bir koy. Özellikle yoga yapanlar buraya bayılıyor. Gerçekten de çok farklı bir havası var

KAYAKÖY

Diğer adı Hayalet Köy. Hollywood filmlerine de tanıklık etmiş bu köy mübadele zamanında terk edilmiş. Çok gizemli bir bölge. Mutlaka ziyaret edilmeli.

BALIK PAZARI 

Yavaş yavaş kaybolmakta olan çarşı kültürünü hissedebileceğiniz bir alan. Etrafta balıkçılar, alın balığınızı, verin restoranınıza pişirsin. Ortam çok güzel. Akşam güzel bir yemek yenir.

LİKYA YOLU 


Fethiye’den başlayıp Antalya’ya kadar olan binlerce yıllık bu yolun ilk etaplarında yürürüyüp hem antik hem de doğal güzelliklerini seyretmelisiniz. Harika bir güzergah.

SAKLIKENT KANYONU

Eskiden Fethiye’ye bağlıydı ama artık Seydikemer sınırlarında. Fakat Fethiye’ye çok yakın. Hazır gelmişken buraya da uğrayın. Yaklaşık yarım saat uzaklıkta bulunan Lykia uygarlığının en önemli yerleşim yerlerinden biri olan Tlos antik şehrini gezip buraya 10 dakika uzaklıkta bulunan dünyaca ünlü Saklıkent kanyonunda yürüyüş ve dağlardan gelen doğal kaynak suyunu yudumlayabilirsiniz. Fakat çok yağışlı günlerde Saklıkent’te sular yükselebiliyor. Buna dikkat edilmesi lazım

KAYA MEZARLARI 

Dalyan’da Kaunos burada Telmessos. Fethiye merkezde yer alan Kaya Mezarları, kentin geçirdiği uygarlıkların en önemli işareti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir