breaking news

Kışın Bodrum’da nereye gidilir?

Ekim 10th, 2017 | by YazKış Muğla
Kışın Bodrum’da nereye gidilir?
BODRUM
0

BURCU ALDİNÇ

Ege’nin en güzel zamanı başladı. Fiyatlar makul, aşırı kalabalık yok. Peki ama hangi mekanlar açık? İşte Bodrum’un 12 ay boyunca misafirlerini ağırlamaya devam eden yerli mekanları…

 Mahmut Kaptan: Kışları Bodrum’a gitme nedenim… Zaten Mahmut Kaptan yazları dükkanı kapıyor ve sezon kapanınca tekrar açıyor. Turiste, gereksiz kalabalığa karşı. Para için değil keyif için yapıyor bu işi. Mekanda ufak taburelerde oturup yemek yiyorsunuz. Arada dükkandan içeri fasıl ekibi giriyor ve müzik şöleni başlıyor. Mahmut Kaptan masalarla bizzat ilgileniyor. Keşfedilmesi gereken nevi şahsına münhasır bir mekan.
 Çimentepe: Yalıkavak Marina’yı geçtikten sonra biraz tepede kalıyor mekan. Sahibi Yamaç bey kışın şömineyi de yakıyor ve enfes manzaraya karşı mezeleri masanıza diziyor. Lezzetli ve makul fiyata balık yiyebileceğiniz bir restoran burası.
 Zazu: Merkezde servis veren popüler bir kafe Zazu. Hem piyasa yapayım hem de pizza, salata atıştırayım derseniz gitmeniz gereken adres.
 Marina Yacht Club: Pazar-pazartesileri Aşkın Arsunan&Jazzino feat Fatih Erkoç, salı-perşembe Duygu Soylu, çarşambacuma The Shot Band sahne alıyor. Arada çarşamba akşamları Ferhat Göçer de çıkıyor. Haftanın her günü Marina Yacht Club’tan eğlence sesleri yükselmeye devam ediyor anlayacağınız.
 Mandalin: Kışın Bodrum’da eğlencenin adreslerinden biri de kuşkusuz Mandalin. Sahnelerini çok beğendiğim İstanbul Arabesque Project dışında Boygar, Melis Dağ gibi isimler de sahne alıyor. İnternet sitelerinden programlarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir