breaking news

Marmaris bomboş. İçim acıdı, kalbim sıkıştı

Haziran 8th, 2016 | by YazKış Muğla
Marmaris bomboş. İçim acıdı, kalbim sıkıştı
MARMARİS
0

ESİN ÖVET

Uzun yıllardır bu kadar çok odası olan bir otelde kalmamıştım. Uzun yıllar Marmaris’e de hiç gitmemiştim. RunMarisRun vesilesiyle gittiğim Marmaris’te otele girdiğim an “Bu yıl bu odalar nasıl dolacak, ne kadar büyük otel” diye tepki vermişim.

Malum yaşananlar ortada. Turistler korkuyor. Özellikle Avrupa’dan İngiltere, Polonya, Rusya ve İskandinav ülkelerinden gelen yabancıların en beğendiği tatil yerlerinden olan Marmaris de eskisi gibi değilmiş. Çalışanlara sordum İskandinavlarda, Ruslarda, Polonyalılarda yüzde 90, Hollandalı ve Almanlarda yüzde 35 düşüş varmış. Kaldığım otelin balkonuna çıkınca gördüm ki etrafımda birçok otelin ışıkları tamamen sönmüştü. İçim acıdı. Kalbim sıkıştı.

Cennet memleketimin cennet köşesinde çalışan, evine ekmek parası götürmek zorunda kalan insanlar var. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Ben tam bunları yazarken Vezneciler’de patlama oldu. Mübarek gün kalbimize ateş düştü. Allah hayatını kaybedenlerin ailelerine sabır versin. Gerçekten bu acı son bulsun. İnşallah son olsun. Defalarca son olsun diye yazıyorum ama inşallah bu son olsun.

Miami’den tek eksiği estetik

Şubat ayında Miami’ye gitmiş tüm detayları yazmıştım. İnanın Marmaris’in Miami’den eksiği yok fazlası var. Bir kere doğa muhteşem. Deniz harika. Ama estetik yok. Evler, binalar, yapılar korkunç. Kaldığım iki gün çıktım yürüdüm. D-Resort Grand Azur dışında bu kadar yeşilliği, palmiyesi olan başka bir yer yok. Ne otel, ne de yapılar. Yol boyunca bir sürü pislik ve çöp. Ama neden? İnsanlar bilgisiz. Herkes “Bana ne temizlesinler” diyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir