breaking news

Marmaris’te bu yaz en dikkat çeken 5 mekan

Haziran 17th, 2018 | by YazKış Muğla
Marmaris’te bu yaz en dikkat çeken 5 mekan
MARMARİS
0

BURCU ALDİNÇ

Mavi yolculuğun ülkemizdeki en doğru adresi Marmaris. Doğanın cömert davrandığı bu topraklara genelde deniz-kum-güneş ve doğa tatili için gidilir. Bu yıl açılan dünyaca ünlü kulüpler ise Marmaris’te eğlence seslerinin de yükselmesine neden oldu. Radarıma takılan beş mekanı paylaşıyorum.

Manos: Simi’nin meşhur mekanı D Maris içinde şube açalı çok olmadı. Simi’de Manos’a gidip tabak kırmak ve mikrofonu alıp DJ müziğinin üstüne şarkı söylemek adettendir. Marmaris’teki şubede durum farklı olur, kimse Simi’deki gibi tabak kırmaz diyordum, yanılmışım. Eğlence aynı ritimde devam ediyor. Üstelik fiyatlar çok daha makul.


Sardunya: Marmaris’e bağlı Selimiye’nin en meşhur balık restoranı Sardunya. Aynı zamanda taş otel olarak da servis veriyor. Sahibesi Leyla Hanım sabah kahvaltıda gözlemeleri bir bir kendi masalara servis veriyor. Denize sıfır konumlanan restoran Marmaris’in en meşhurlarından biri. Kalamar tavayı daha iyi yapan bir mekan daha bilmiyorum. Balık seçimini Leyla Hanım’a bırakın derim. Siz de manzaranın ve ambiyansın keyfini çıkarın.

Port Frankie: Martı Marina’da kapılarını açan Port Frankie çam ormanları içinde doğayla baş başa kalabileceğiniz bir mekan. Özenle seçilen yerel ürünler, bir taraftan geleneklere bağlı kalarak diğer taraftan yenilikçi metodlar uygulanarak hazırlanıyor. Sessiz koyda Hisarönü tempura, Karacasöğüt domates salatası, Hisarönü torik konfi çıtır marul salatası, deniz taraklı midye dolma gibi lezzetler servis ediliyor. Hem kafa dinlemek hem de leziz yemekler tatmak için doğru bir adres.

Rüya: Londra ve Dubai’den sonra Marmaris’te misafirlerini ağırlamaya hazırlanıyor. Geleneksel Türk mutfağına modern dokunuşlar sunuyor. Yemek öncesi lounge bölümü de dikkat çekici. Sunumları ve leziz yemekleri için bile gitmeye değer.

Caridea Restaurant: Marmaris’te Melek Hotels’in denize sıfır iskelesinde hizmet veriyor. Konaklamak için oteli de tercih edebilirsiniz. Spesiyalitesi karidesleri. Ama taze otları da her gün sofraları süslüyor. Şef uygun fiyata harikalar yaratıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir