breaking news

Müzikseverler Müzik Köyü Fethiye’de buluşuyor

Nisan 24th, 2018 | by YazKış Muğla
Müzikseverler Müzik Köyü Fethiye’de buluşuyor
FETHİYE
0

Müzikseverler bu yaz  yine  ‘’Dünya’nın Müziği’’ için Müzik Köyü Fethiye’de buluşuyor.

Bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Müzik Köyü Fethiye’ nin   2018  Yaz dönemi programı açıklandı.

Müzik Köyü bu yıl, 30 Temmuz – 4 Ağustos ve 7-12 Ağustos tarihlerinde, iki farklı periyot şeklinde gerçekleştirilecek. Türkiye’nin yanı sıra  farklı ülkelerden bir çok müzisyen ve müzikseverin bir araya geleceği Müzik Köyü 2018’de atölye, seminer, söyleşi ve konserler düzenlenecek.

Anadolu’nun farklı bölgelerinde kaybolmaya yüz tutmuş müzik geleneklerine dair yaptıkları çalışmalarla bilinen Müzik Köyü Ekibi, 2015’ ten bu yana düzenledikleri atölyeler, seminerler ve konserler aracılığıyla Anadolu ve Dünya’ nın dört bir köşesindeki geleneksel müzikleri ve müzisyenleri, müzikseverlerle buluşturmaya devam ediyor. Aynı zamanda Türkiye’de ilk ve tek olma özelliği taşıyan Müzik Köyü’nün bu yılki etkinliklerinde, daha önce olduğu gibi pek çok ilk gerçekleşecek.

Müzik Köyü 2018; Fethiye’ ye bağlı, dünyaca ünlü Kayaköy’de ayrı ayrı programlanmış iki haftadan oluşuyor ve bu seneki etkinliklerde Türkiye’nin yanı sıra, İran, Yunanistan ve İspanya, Fransa, Ermenistan ve Almanya’dan sanatçılar yer alacak.

Müzik Köyü Fethiye 2018 Basın Bülteni 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir