breaking news

Tanem Sivar’ın Bozburun hayatı

Kasım 5th, 2017 | by YazKış Muğla
Tanem Sivar’ın Bozburun hayatı
MARMARİS
0

Tanem Sivar ve Edhem Dirvana… Biri başarılı bir televizyon sunucusu diğeri şampiyon bir yelkenci. 2015’te Sydney’de sıradışı bir törenle evlendiler. İki ay önce oğulları Süleyman’ı kucaklarına aldılar. Bozburun’da tamamen organik bir hayat sürüyorlar. Hürriyet Pazar’a kentten uzak huzurlu yaşamlarını anlattılar.

Röportajdan Marmaris’teki yaşamları hakkında kesitler şöyle:

“Oğlumuzun ismi rahmetli kayınpederim Prof. Dr. Süleyman Dirvana’dan. Müthiş bir yelkenci, başarılı bir doktor, dünya çapında biliminsanıydı… Oğlumuz için başka bir isim düşünmedik bile”

Bozburun rahmetli Süleyman Bey’in en mutlu olduğu yermiş. Hatta şimdi işlettikleri Bozburun Yat Kulübü Edhem’in çocukluğunda onların yazlık eviymiş. Edhem’den dinleyelim: “35 sene önce burada su, elektrik yokken annem-babamla buraya yelkenlimizle gelirdik. Önce çadır kurardık, sonra evimizi yaptırdık, en son da bugünkü halini aldı. Burada merkeze karayoluyla ulaşım yok. Babam vefat ettiğinde, cenazesini çok sevdiği ve buraya geldiğimiz yelkenlimiz ‘Sedülbahir’ ile taşıdık. Aynı yelkenliyle oğlumuz Süleyman’ı eve getirdik. Bir günlük bebekken ilk yelkenli yolculuğunu yaptı. Bizim için çok özel ve duygusal bir hikâye bu. Süleyman burada büyüsün, buradaki köy ilkokuluna gitsin istiyoruz.”

Tanem Sivar, Bozburun’daki yaşamını şöyle anlatıyor: “Senenin en az beş ayını Bozburun’da geçiriyorum. İstanbul’dan uzak olduğum süreçte şehre uzaktan bakabilme fırsatım oluyor ve bu bana neyin önemli ve nelerin ne kadar önemsiz olduğunu en güzel biçimde gösteriyor. Düşünsenize sabah bebeğimi alıp yürüyüşe çıkıyorum, köylüler ‘arı istilası var’ diye yolumu kesip beni eve gönderiyor. Bunu hiçbir sosyal medya like’ına değişmem. Çünkü bu insanlar gerçek. Gerçekten de bize gözlerinden bile sakınacak kadar değer veriyorlar.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir