breaking news

Türkiye’nin en iyi 10 plajı

Temmuz 11th, 2017 | by YazKış Muğla
Türkiye’nin en iyi 10 plajı
BODRUM
0

SERHAN ONAT

Dünyada 46 ülkede gerekli kriterleri karşılayan plajlara verilen Mavi Bayrak’ı kazananlar açıklandı. Türkiye 454 adet Mavi bayraklı plajıyla dünyada 3. oldu. Hürriyet Gazetesi jürisi de geniş listeden bu yaz gidip doyasıya yüzülmesi gereken plajları seçti. 10 plajdan 4’ü cennet Muğla’mızdan.

1- KUMBURNU HALK PLAJI – FETHİYE – MUĞLA
Türkiye’nin yurt dışında turizm tanıtım yüzü olarak kullanılan plaj 2005’ten beri her yıl mavi bayrak alıyor. Ölüdeniz’in sakin sularına sahip Kumburnu 50 metre uzunluğuna sahip. Konaklama, ulaşım ve restoran için zengin imkanlar var.

2- HILLSIDE BEACH CLUB – FETHİYE – MUĞLA 
Tesise ait olan mavi bayraklı plaj, çam ağaçlarıyla çevrili Kalemya Koyu’nda muhteşem bir doğada yer alıyor. Sadece otelde konaklayan kişilerin kullanabildiği turkuvaz renkli sulara sahip plajın 330 metre uzunluğu ve 13 metre genişliği var.

3- PAPARAZZİ BEACH CLUB – İZMİR
4- D-HOTEL MARİS BAY – MARMARİS – MUĞLA 
150 metre uzunluğundaki plaj son 10 yıldır üst üste mavi bayrak alıyor. Tesise ait olan The Bay Plajı’nda alakart konseptteki NusrET, Bellariva ve Ruia olmak üzere 3 restoran hizmet veriyor. Engelliler için sahilde rampa  ve WC de var.
5- KONYAALTI HALK PLAJLARI – ANTALYA
6- KLEOPATRA BATI HALK PLAJI – ANTALYA
7- SHERATON ÇEŞME – İZMİR
8- ORTUNÇ – BALIKESİR
9- ÇAYIRALTI HALK PLAJI – BODRUM
Gümüşlük’teki 115 metre uzunluğundaki plaj, 2011’den beri mavi bayraklı. Arkeolojik sit alanının içinde yer alan Çayıraltı, ücretsiz olması, ince kumlu sahili ve etrafındaki rengarenk çiçeklerle öne çıkıyor.
10- DERYA BEACH – ANTALYA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir