breaking news

YazKış Muğla’dan tavsiye: Akbük’te nerede denize girelim?

Haziran 30th, 2017 | by YazKış Muğla
YazKış Muğla’dan tavsiye: Akbük’te nerede denize girelim?
AKYAKA
0

Muğla merkezdesiniz veya yüzbinlerce insan gibi Akyaka’ya tatile. Akyaka’nın sahili hep kalabalık ve denizi de pek iyi değil. Peki denize girmek için nereye gideceksiniz? İlk akla gelen Maden İskelesi’ndeki oteller. Fakat sahil yok. Hem de pahalılar. Devam ettiniz, Çınar Plajı’na geldiniz. Eskisi gibi değil. Cümbür cemaat. Çoluk çocuk herkes orada. Olmadı. Devam ediyorsunuz ve sırada Akbük var. Yolu Akyaka’dan yarım saat ve biraz dağları aşmanız gerektiğinden bayramlar hariç hınca hınç kalabalık olmuyor. Burası Muğla’nın en iyi koylarından. Etrafı yemyeşil denizi de cam gibi. Girebileceğiniz en iyi denizlerden.

Peki Akbük’te bu işler nasıl oluyor? Biz günübirlik Akbük’e gelenlerdeniz. Arabayı ya biraz yukarıya park edip para ödemiyoruz ya da içerip girip park parası ödüyoruz. Daha sonra ise kendimize bir plaj bakıyoruz. Genelde hakimiyet küçük otel ve restoranlarda fakat biz Çakmak Market’in önünü tercih ediyoruz.

Bodrum’dan geldikten sonra bir marketin plajının olduğunu görmek ilk çok değişik gelmişti. Umarız bu doğallık bozulmaz

Çakmak Market’in sahili hem daha tenha oluyor hem de yediğimiz içtiğimize market parası ödemiş oluyoruz, böylelikle fahiş fiyatlardan kaçıyoruz.

Burası tam bir plaj marketi. Dışarıyı görmelisiniz. Havludan simide terlikten palete aklınıza gelebileceğiniz her şey var. Üstelik Gara Guzu, Goca Mogla Gazozu ve Bodrum Mandalin Gazozu gibi yerel ürünleri her zaman burada bulabilirsiniz.

Akbük’e geldiğinizde tavsiyelerimizi dikkate alırsanız iyi bir tatil geçirmiş olursunuz.

İyi tatiller

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir